Aby uzyskać wymarzoną pracę, należy zadbać o swoje CV. To właśnie ono jest pierwszym kontaktem, jaki pracodawca ma z kandydatem. Jak więc zadbać o to, by było ono jak najlepsze?

Po pierwsze, pamiętaj by było jasne i czytelne. Musi się dać łatwo przeczytać – unikaj niepotrzebnych elementów graficznych i informacji, które nie wiążą się bezpośrednio z konkretnym stanowiskiem. Najważniejsze informacje powinny być umieszczone w górnej części CV. Pamiętaj też o tym, by informacje były aktualne – nie ma nic gorszego niż wysłanie CV z błędnymi danymi kontaktowymi.

Drugi ważny punkt to dobrze napisana treść. Słowa kluczowe są tutaj bardzo ważne – pracodawca może korzystać z automatycznego filtra CV, który wyłapuje konkretne słowa. Warto więc dobrze przemyśleć, jakie frazy mogą się tutaj pojawić. Nie zapomnij też dodać informacji o swoich sukcesach i doświadczeniu. Liczy się tutaj każda informacja, która świadczy o tym, że jesteś dobrym kandydatem na dane stanowisko.

Trzeci, ważny punkt to dobra forma. Twoje CV powinno być estetyczne i łatwe do odczytania. Staraj się unikać dużych bloków tekstu – lepiej podzielić informacje na krótkie akapity. Pamiętaj też o tym, by używać prostej i czytelnej czcionki.

Pamiętaj, że Twoje CV to Twoja wizytówka. Jeśli zadbasz o to, by było dobre, masz duże szanse na to, że zostaniesz zauważony przez pracodawcę. Warto więc poświęcić mu odpowiednio dużo czasu.

Powrót do góry
facebook